Tuulest põhjustatud tõmbe probleemid

Kõigist ilmastiku ja geograafilistest teguritest, mis mõjutavad korstna tööd (vihm, udu, lumi, kõrgus üle merepinna, päikesekiirgus jne.), on tuul vaieldamatult kõige määravam. Peale termilise alarõhu, mis tekib temperatuuride erinevusest korstna sees ja väljas, on ka teist tüüpi ala-rõhu või üle-rõhu tekitaja: tuulest põhjustatud dünaamiline rõhk.Üles suunatud tuul alati suurendab ala-rõhku ja seega tõmmet. Külgtuul suurendab ala-rõhku tingimusel, kui korstna pits on õigesti paigaldatud.Alla suunatud tuul alati väheneb ala-rõhku, kohati pöörates seda.

tuule mõjuLisaks tuule suunale ja tugevusele on tähtis ka korstna pitsi õige asukoht, sõltuvalt katusest ja ümbritsevast maastikust. Tuul mõjutab ka korstna toimimist kaudselt, luues kõrge-rõhu ja ala-rõhu tsoonid väljaspool hoonet, kui ka hoone sees.

Enamusi tuultest põhjustatud tõmbeprobleeme on võimalik kõrvaldada, kui kasutada isereguleeruvat korstnamütsi Dragon, mis kasutab tuule jõudu, et tekitada korstna otsas ala-rõhk. Samuti hoiab ta lõõri sisepinna kuiva, mis samuti soodustab korstna toimimist.
korstna sobiv asend